Štěňátka / Puppies >> Vrh "A" / Litter "A"

Vrh "A" Bez hranic / Litter "A" Bez hranic

* 24.6.2015

5 zlatých pejsků, 1 zlatá a 1 trikolorní fenka / 5 sable males, 1 sable and 1 tricolor femalePejsci: / Males: Fenky: / Females:

Adept Bez hranic

Alchymie Bez hranic
Advokát Bez hranicArabeska Bez hranic
Akrobat Bez hranic
Aristokrat Bez hranic
Aspirant Bez hranic


Rodiče: / Parents:

CZ Ch Allegory Bradamante x FR Ch Twinway Epsilon Eridan


"Krimi"                                                      "Eridan"
Rodokmen štěňátek / Pedigree of puppies

O Krimi / About Krimi


Krimi je fenka dovezená z Finska po dlouhém a pečlivém výběru a ještě delším čekání. Co se týče exteriéru, zúčastnila se několika výstav a všechna její hodnocení od různých rozhodčích najdete zde. S jednou výjimkou byla vždy první a s titulem, bez problémů dokončila českého junioršampiona a později českého šampiona. A jaká je "uvnitř"? Krimi se těžko popisuje několika slovy. Jedna kamarádka ji nazvala "živé stříbro" a tímto výrazem ji poměrně dobře vystihla. Je velmi bezprostřední, otevřená, kontaktní a vnímavá. Miluje jakoukoliv činnost a spolupráci s člověkem, je velice snadno motivovatelná. Když se do něčeho pustí, jde do toho vždy naplno a s velkým nadšením. Má velmi silné vlohy k pasení, do agilit se vrhá střemhlav, ale nechybí jí radostná projev ani při poslušnosti. Čeho si však na ní cením nejvíc je Krimina naprostá oddanost její lidské rodině a snaha splnit jejím členùm vše, co jim vidí na očích. I přes svou živou povahu dokáže se "svými" lidmi proležet klidně celý den, hlavní pro ni je, když je má nablízku. Nedělá jí však ani problémy zvládnout pobyt doma během doby, kdy jsou všichni v práci. Je prostě "zlatá" :-)

Krimi has been imported from Finland after a careful choice and long waiting. As for her looks, she has taken part in several dog shows, you can read all her evaluations from different judges here. With one exception, she has always been placed first in her class with a title and she has finishes both the Czech Juniorchampionship and Czech Championship with no troubles. Concerning her character, it is difficult to describe Krimi just by a few words. One of our friends called her "a quicksilver" which I find quite fitting. She is very spontaneous, open, contact and perceptive. She loves whatever activity and cooperation with people, it is really easy to motivate her. When she sets to something, it is always at full stretch and with big enthusiasm. Krimi has a strong herding instinct, jumps headfirst into agility and does not lack a cheerful performance in obedience as well. However, what I appreciate the most is Krimi's complete devotion to her human family and effort to accomplish anything she can for its members. In spite of her lively nature, she can spend the whole day just relaxing in the proximity of "her" people. On the other hand, she has no troubles to cope with staying alone at home while everybody is at work.

Allegory Bradamante Allegory Bradamante Allegory Bradamante Allegory Bradamante Allegory Bradamante
Allegory Bradamante Allegory Bradamante Allegory Bradamante Allegory Bradamante
Allegory Bradamante Allegory Bradamante Allegory Bradamante Allegory Bradamante
Allegory Bradamante Allegory Bradamante Allegory Bradamante Allegory BradamanteO Eridanovi / About Eridan


Eridan je francouzský pes, v jehož rodokmenu převažuje švédská krev. Ve výstavních kruzích slaví úspěchy, je francouzkým šampionem. Francouzským povahovým testem prošel na plný počet bodů, splnil i zkoušku ovčáckých vloh. Eridan vyniká velmi milou povahou, miluje všechny lidi i všechna zvířata. Není dominantní a neusiluje o vůdčí pozici. Je kontaktní a fixovaný na svou majitelku. Zároveň má velmi rád děti a stal se pro ně nerozlučným kamarádem. Venku je to aktivní pes, svou majitelku doprovází při běhání, miluje frisbee a baví ho učit se nové cviky. Eridan je již otcem pěti potomků, kterým předal svou povahu a předpoklady pro různé aktivity. Více o Eridanovi a jeho potomcích najdete zde.

Eridan is a lovely male born and living in France with swedish bloodlines predominating in his pedigree. He is successful in show rings and became French Champion. He passed local character test with full score and managed the herding instinct test as well. Eridan has a very sweet temperament, he loves all the people and animals. He is not a dominant dog and does not seek the leadership. He is very close to his owner, wants to be near her and loves to give big hugs and kisses. At the same time, he is a favorite of her children. Outside, he is an active dog who loves to play with a frisbee or a ball, learn new exercises and make a partner for running. Eridan is already father of 5 puppies who inherited his temperament and are very promising in different sport activities. You can find more about Eridan and his progeny here.All pictures of Eridan - copyright: Mélanie Trépos-Pouplard

copyright © komeva